MIA

STANE SA ZÁZRAK ???
Miu sme riešili pred 7 rokmi ako odrastené šteňa. Potrebovala vtedy finančne náročnú operáciu, ktorú si jej majiteľka nemohla dovoliť. Operáciu sme zaplatili, Mia ale nakoniec zostala u majiteľky. Tá nedávno bohužiaľ zomrela a nám do útulku prišiel zmätený, nepredvídateľný 8 ročný x maliňák. Z bytu do koterca, do rušného prostredia plného cudzích psov.
Miina majiteľka svoje psy milovala, ale bola, nuž... svojská. Mia bola už ako šteňa ťažšia povaha, ale keby sa dostala k niekomu skúsenému, mohol z nej byť normálny, dokonca jemný pes. Lenže u Mii od mala nikto neriešil výpady na ľudí. Nikto neriešil naháňanie cyklistov. Štekot v byte sa riešil denno-denným nadopovaním Sedalinom. Mia nebola bitá, napriek tomu je z nej psychicky úplne rozhodený pes. Keď si k nej človek nájde cestu, vie sa až chorobne naviazať, vie byť jemná, maznavá, nespustí zo svojho človeka oči, je až majetnícka. Pri cudzích ľuďoch je ale pomerne nepredvídateľná a ak jej niekto nesadne, bez (pre nás) zjavného dôvodu po ňom vybehne. Nemá žiaden konkrétny typ ľudí, ktorí by jej vadili, žiadne konkrétne situácie, jednoducho jej niektorí ľudia nesedia. Napriek tomu, že v byte žila so staršou fenkou ktorú prebralo iné OZ, u nás si nesadla ani so žiadnym psom.
Mali sme už v útulku viac ťažšie adpotovateľných psov, ktorí boli u nás roky. Lenže Mia tu v zime reálne zamrzne. Nemá ani gram tuku a ak aj náhodou priberie, vďaka jej psychike zas okamžite schudne. Nemá poriadnu srsť, už pri terajších teplotách sa klepe od zimy. Čo bude, keď začne mrznúť? Má panickú hrôzu z búrky a nevieme si prestaviť ako to bude zvládať, keď začne sezóna pyrotechniky. A teraz čo? Kto si vezme 8-ročnú psychicky pocukanú malinu? Máme ju dať uspať? Alebo v zime každé ráno čakať, že ju nájdeme v koterci zamrznutú? Mia potrebuje človeka so skúsenosťami, ale ideálne bez iných psov. Niekoho, kto za ňou bude ochotný najprv niekoľkokrát prísť do útulku, aby ju spoznal, a hlavne ona jeho. Niekoho trpezlivého a zároveň dôsledného. Človeka, čo bude rátať s tým, že žiadna jeho návšteva si Miu nepohladká, ale ani ju nenechá na dvore ako živý zvonček. Mia potrebuje zázrak, ale my vieme, že aj tie sa niekedy dejú.
Ako správna malina miluje aporty. Ovláda základné povely, má dobré privolanie. Je šikovná, rýchlo sa učí, bude sa s ňou dať cvičiť aj ďalej. Keď sa na svojho človeka naviaže, bude to jeden z tých psov, čo by za svojho pána aj dýchali. Potrebuje len po celých tých rokoch dostať šancu.
Ak vás Mia chytila za srdce a máte trpezlivosť a dosatatok lásky, volajte 0911 290 983
Ona vám to tisícnásobne nahradí 

 


Chceš ma?
0911 290 983
hafkacipb@gmail.com