LUNA

Predstavujeme Vám našu úžasnú skoro 5 ročnú fenku československého vlčiaka (ČSV) LUNU bez PP.
Je to jedinečná fenka, keďže pod jej krásne sfarbeným žltosivým až striebrobielym kožuchom nie je bežná krv, ale krv vlčia. ČSV totiž vzniklo krížením karpatskej vlčice s nemeckým ovčiakom. Cieľom vzniku ČSV bola ochrana hraníc, kde vynikal svojou inteligenciou, vytrvalosťou (bežná chôdza je klus, denne zvládne prejsť v pohode až 50km), čuchom, zrakom a skvelou orientáciou v priestore. Je to veľmi temperamentný aktívny psík, učenlivý a vyžaduje úplne odlišný prístup ako iné plemená psov nakoľko je veľmi náročný na výchovu. Tvrdá ruka a dril, ktorý sa tak často používa pri nemeckých ovčiakoch nefunguje. Po vlčích predkoch LUNA zdedila silnú väzbu k majiteľovi, ktorý v tomto prípade musí byť viac partner než majiteľ. Rodina, vernosť a hlavne kontakt s jej pánom je pre ňu základom spolu s niekoľkohodinovými nutnými prechádzkami každý deň, alebo zamestnaním hrou či prácou. LUNE nestačí veľký dvor či koterec pretože to všetko je pre ňu málo, je pre ňu nudné – ako sme spomínali potrebuje tráviť čas s jej parťákom-majiteľom, objavovať nové cestičky našou prírodou a zažívať spolu všetko, čo život prináša a takto si vytvorí pevné puto k svojmu majiteľovi a partnerovi v jednom. Slabou stránkou je silný lovecký pud ( vodítko je stále nutné), tiež majetníckosť napr. pri loptičke, miske so žrádlom. Tým že sa viaže veľmi na ľudí, tak nie je rada sama, čo sa môže prejaviť vytím, ničením alebo útekom, preto hľadáme Lune domov jedine do bytu alebo do rodinného domu s dobrým oplotením a s celoročným prístupom dnu. Veľmi častým problémom čsv býva degeneratívna myelopatia, tak pri zvažovaní adopcie musíte mať na pamäti aj toto (dajú sa urobiť testy, z ktorých sa to dá potvrdiť)

Tak aký by mal byť nový LUNIN majiteľ? :)
Jednoznačne aktívny človek, ktorý chodí často-najlepšie denne na dlhé prechádzky a poskytne jej denne veľa svojho času, lásky a trpezlivosti, lebo tvrdohlavosť sa občas prejavuje :D  K tomu všetkému musí mať skúsenosti s náročnejšími psami, ktoré sú nutné na zvládanie výchovy ČSV. Pri záujme o Lunku by bolo najlepšie ju prísť najskôr zopárkrát venčiť aby Vás poznala, pretože ťažko zvláda zmeny a chvíľu jej trvá, kým sa opäť naviaže na nových ľudí.
LUNA je odčervená, očkovaná ( ešte ju čaká preočkovanie), čipovaná a bude kastrovaná! K iným psom nie je moc vhodná. Hygienu zvláda stopercentne.
Je to nádherné a chcené plemeno, ale ak sa rozhodnete prejaviť záujem, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny, aby nikto tým rozhodnutím netrpel :)
Luna sa nachádza v útulku v Považskom Podhradí.
Pri vážnom záujme treba volať: 0904 003 006


Chceš ma?
0911 290 983
hafkacipb@gmail.com