DEIWA

Deiwa (KARMA) je mix BOM. Bola odobratá z osady, kde už po prvom háraní rodila..:( šteniatká vzali iné OZ a Deiwa išla k nám.
Podmienky v akých žila ( viď posledné fotky),zanechali stopu na jej správaní …
Keď k nám Deiwa prišla, bola ako neriadená strela..
:( výpady s cvakaním smerom k tvári, bez výstrahy zákusy do rukávov, cvakla hocijaké miesto na tele. Na vodítku sa točila a útočila bez výstrahy. Mala to prevdepodbne naučené z toho, ako ju tí …. v osade jedovali a hecovali na reťazi, majú to vo zvyku :(  tak sa bránila a robila, čo ju naučili ….
Bola na reťazi niečo okolo 0,5m dlhej. Od šteniatka, tak vyrastala a tam aj porodila a odchovala svoje prvé šteniatka :( v blate, bez prístrešku, bez búdy, bez jedla…smutné však je, že ešte ona sama bola šteniatkom.. no zvládla to, šikovná maminka :) 
Prišla neskutočne smradľavá, srsť hrozná, niekde chumáče, ide skoro holá.
Nič nepoznala, neustále bola v pohybe, nevedela sa skludniť. Veď predsa konečne je oslobodená z tej reťaze!!!
Ubehol mesiac a Deiwa prešla obrovskou zmenou.
Výpady s kusaním postupne prestala robiť, naučila sa dať do kľudu, čo predtým bolo nemožné.
Dokáže sa pekne venčiť na vodítku, vo výbehu behá a nosí loptičky. Miluje kúsanie a naťahovanie s peškom, veď predsa malina :D  učí sa naskočiť do auta do klietky, ukľudniť sa tam a počkať bez nervačenia. Spoznáva veci, ktoré boli pre ňu predtým nepoznané… napríklad les, váh, autá, bicykle,hladkanie, hry, preliezky na detskom ihrisku, tie sú také obdivuhodné, Wauu, to ešte nikdy nevidela :D
Všetko ešte len spoznáva …
Svojho človeka bude zbožňovať:) 
Deiwa má cca rok, je maličká, váži 18 kg. Bude vhodná určite k aktívnym ľuďom, ktorí by mali na ňu čas a ukázali jej všetko nepoznané. Bola by vhodná na psie športy, na prácu, ale aj na akýkoľvek druh psej zábavy. Rada sa učí, pekne vníma a snaží sa :) 
Budeme jej hľadať domov len s prístupom dnu, zimy a c

hladu si už užila až až:(  samozrejme že je vhodná skôr pre ľudí so skúsenosťami a určite zatiaľ nie k deťom, nieje ešte odskúšaná.
So psíkmi väčšinou problém nemá, je kamarátska. Fenky sme ešte neskúšali.
Deiwa je čipovaná, očkovaná a kastrovaná.
Podmienkou adopcie je pár x návšteva a Vencenie Deiwy v útulku a pri adopcii podpis adopčnej zmluvy a úhrada adopčného poplatku.
Nachádza sa v útulku v Považskom Podhradí.
0911 290 983
0918 450 323


Chceš ma?
0911 290 983
hafkacipb@gmail.com