BRIA

BRIA je krásna, mohutná vlčanda. Má cca 4-5 rokov. Našla sa v Pov. Bystrici, no nikto ju nehľadá ;( Je to klasická predstaviteľka svojho plemena. Vzbudzujúca rešpekt, avšak milujúca svojho človeka. Oddaná svojim, ale teda aby sa nezabudlo, tiež paličke, loptičke :D BRIA krásne zvláda chôdzu na vodítku, sleduje si jedným očkom človeka a samozrejme, neustále vyhliada aporty. Je aktívna, počúva na základné povely. Ľudí má veľmi rada, občas si vás ošteká, aby na seba upozornila. So psíkmi zatiaľ moc odskúšaná nieje, keďže sa zatial prejavuje dosť dominantne . Je vhodná do rod. domu, nie na firmu, potrebuje spoločnosť. Ak hľadáte aktívnu aportérku ktorá vás aj postráži, BRIA na vás čaká <3 Nachádza sa v Pov. Bystrici Čaká ju kastrácia, očkovanie a čipovanie. Podmienkou adopcie je podpis adop. zmluvy a úhrada adop. poplatku . 

Tí, čo sledujú Briin príbeh vedia, že minulý týždeň 2.5.2018 podstúpila MRI ( magnetická rezonancia mozgu ) vyšetrenie v Trenčíne. 

Dúfali sme, že po ňom budeme vedieť, čo jej vlastne je a či jej vieme pomôcť... 

Ale nevieme to. 
Nevie to ani najlepší veterinárny neurológ na Slovensku a nevedia to ani jeho kolegovia v zahraničí, s ktorými jej prípad konzultoval. 

Magnetická rezonancia neukázala žiadny nádor, žiadne poškodenie nervov, nič, čo by mohlo spôsobovať jej stav. Pán veterinár z kliniky neurológie NEUROVET v TN Viktor Paluš jej z vlastnej vôle urobil ďalšie vyšetrenia, pretože ho úprimne zaujíma, čo Brii je, ale ani odber mozgomiešneho moku, ani elektromyografia - EMG neukázali nič, čo by jej stav vysvetľovalo. Po všetkých tých vyšetreniach mohli konštatovať len to, čo sme už vedeli – ochrnutie a atrofiu jazyka. Navrhli nám ešte urobiť Brii biopsiu jazyka a vzorku poslať do Mníchova, kde by hľadali príčinu na mikroskopickej úrovni. Dá sa povedať, že by to bol skôr výskum, keďže s takýmto ochorením sa zatiaľ nestretli, ale Brii toto vyšetrenie nijako neublíži a možno niekomu ďalšiemu v budúcnosti pomôže...

Čo by ale Brii skutočne pomohlo, by bol nový domov alebo dlhodobá dočaska, kde by mohla ten čas, ktorý jej ostáva, stráviť čo najkvalitnejšie. Krmivo a celú veterinu budeme hradiť a zabezpečovať my! V neurológii je ťažké predpovedať aj vývin chorôb, ktoré poznáme, nieto tých neznámych. 

Bria môže v relatívnej pohode prežiť roky, jej stav sa môže zlepšiť, ale aj náhle zhoršiť. Stačí hlavne podávať vodu cez napájačku, ktorú máme a dávať jej jedlo ( mäso, konzervu ) niekoľkokrát denne vytvarované v malých gulkách. V útulku to bohužiaľ zabezpečiť nevieme a tak BRIA chudne a nedostane do seba toľko jedla, koľko by potrebovala ;( apetít má, no potrebuje takto jesť niekoľkokrát denne.

Potrebuje domov, kde nebude vadiť, že je stále uslintaná, že sa pri jedení ušpiní, že musí dlhodobo brať antibiotiká kvôli infekcii z vdýchnutej potravy. 
Bria je naozaj poslušná, bezproblémová sučka, ovláda povely, poslúcha na slovo, miluje ľudí... a aporty a voduuu :) ... Napriek všetkému sa teší zo života. Nechceme, aby dožila v útulku len preto, že má hendikep.

Áno, padlo aj to “ bude lepšie to ukončiť “? Viacerí nám to aj písali! Že je kopec zdravých psov, ktorí potrebujú šancu .
Ale choďte ju pozrieť ... 
!! zoberte ju von a potom sa rozhodnite, že ju treba uspať! Pozrite na jej chuť žiť, jej radosť zo života a potom ju naložte a jednoducho vezmite život ...... 
My to neurobíme :( 


Tak a už je to na nás všetkých ... 
Poďme jej nájsť milujúci domov, dočasku 


.... miesto, kde bude patriť, aspoň ten čas, ktorý jej ostáva .....

Týmto chcem poďakovať doktorovi Palušovi z kliniky NEUROVET v TN za zľavu za vyšetrenia našej Briušky a za ľudský prístup. 
Taktiež všetkým Vám, ktorí ste Briuši prispeli na vyšetrenia a liečbu.
Bez vás by sme to nezvládli ....

Boj pokračuje, nevzdávame sa! 
Lebo BRIA to nedovolí, ona chce ŽIŤ! 

Číslo účtu na ktoré môžete prispieť Brii :
SK55 0200 0000 0028 8726 2157 VÚB

 


Chceš ma?
0911 290 983
hafkacipb@gmail.com