ARGO

Argo je 4 ročný kríženec Labradora väčšieho vzrastu ( no kto vie, čo všetko v ňom je? :) )

Bol u nás ako šteniatko.. Bohužiaľ rodinka ho nezvládla a dostal sa k nám ako dospelý späť, kvôli agresii :( Nebudeme rozoberať ako žil, majitelia ho mali radi… “Len” bola zanedbaná socializácia k cudzím ľuďom a tiež bežná manipulácia .. Až sa to vyvŕbilo a Argo musel opustiť svoju rodinu.
Začiatky v útulku boli veľmi ťažké, do koterca sa zatvoril s náhubkom, no ten si asi za dve hodiny dal dole :D
Reálne sme sa asi dva dni k nemu nedostali, lebo po nás v momente štartoval, vrčal cez koterec ... začalo pomalé prikrmovanie mäskom cez mrežu a nakoniec som sa odhodlala prestrčiť ruku dnu a nasadiť mu košik , keď sa mi podarilo nasadiť mu košík, cítili sme sa všetci ako víťazi :D takto sme si postupne zvykli Arga vyťahovať z koterca , nasadiť mu náhubok a až potom mohol vyjsť z koterca do výbehu. Zo začiatku sme boli veľmi opatrní, žiadne prudké pohyby, snažili sme sa predchádzať tomu , aby nedošlo k vyhroteným situáciam .. no aj napriek tomu sa stalo, že Argo nám zopárkrát chcel nepekne zaútočiť po človeku. No situáciu sme vždy zvládli, a hneď sme pri ňom pochopili , že sa s ním musí jednať s láskavým, trpezlivým prístupom. Žiaden krik, nervozita, stres nám pri ňom nepomôžu...
Argo je u nás takmer polroka a teda jeho socializácia sa veľmi zlepšila. Už tak nedivočí pri pohľade na cudzích ľudí. Zvyká si na nových ľudí, na ich prítomnosť a na to, že ho zoberú na prechádzku.
Jeho povaha sa celkovo veľmi zlepšila, ale napriek tomu to pravdepodobne nikdy nebude taký typický rodinný pes s ktorým sa budú šantiť deti. Argo si vie veľmi pekne zvyknúť na svojho pána, nechá sa rád hladkať, škrabkať, poslúcha pekne na základné povely a hlavne, keď dostane dobrú mlsku :D k nám, ktorých Argo spoznal a venujeme sa mu, sa vie niekedy správať ako radostné, nedozreté šteňa :)
Ak by mal niekto záujem o Arga je dôležité za ním viackrát prísť, spoznať sa s ním, vyvenčiť ho.
Novým majiteľom odporúčame mať koterec, aby mohol byť zatvorený napr. v prípade návštevy, aby mal svoj kľud a nehrozilo žiadne nebezpečie.
Určite nieje vhodný do rodiny s deťmi!

Vieme, že Argo má svoje muchy, ale za ten čas čo je u nás vidíme uňho pekné pokroky a to, že sa dá dobre s ním pracovať, ale potrebuje skúseného pána s pevnou, ale zároveň láskavou rukou. Treba ho postupne zvykať na manipuláciu, hlavne aj kvôli očkovaniu a podobným úkonom (to zatiaľ nezvláda dobre).
Nieje vhodný do rodiny s deťmi!

Veríme, že aj na Arga sa obráti šťastie a nájde sa preňho človek s dobrým srdcom :)
Argo sa nachádza v útulku v Považskom Podhradí.
Je očkovaný, čipovaný, kastrovaný.

Podmienkou adopcie je podpísanie zmluvy a úhrada poplatku.

Pri vážnom záujme volajte :
0904 003 006
0911 290 983


Chceš ma?
0911 290 983
hafkacipb@gmail.com